Warsztaty kulinarne na SGGW - w ramach szkolnego projektu "Detektywi zdrowia"

 Klasa 5a uczestniczyła w wyjątkowych warsztatach kulinarnych na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Żywienia Człowieka. Zajęcia odbyły się w Katedrze Technologii Gastronomicznej i Higieny Żywności.Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Fundacja Junior – Żywienie.Fundacja prowadzi działania edukacyjne związane ze zdrowym stylem życia i prawidłowym odżywianiem dzieci oraz młodzieży. Jej celem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

Uczniowie mieli okazję pracować w profesjonalnych pracowniach gastronomicznych.
Pod czujnym okiem prowadzących samodzielnie przygotowywali różne potrawy. Wszystkie przepisy zostały wcześniej dokładnie omówione przez specjalistów.Dzieci uczyły się zasad bezpiecznego przygotowywania posiłków. Poznały także znaczenie higieny podczas pracy w kuchni.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak ważne są wartości odżywcze produktów.
Rozmawiano o roli warzyw, owoców oraz produktów pełnoziarnistych w codziennej diecie.
Uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia i komponowania zbilansowanych posiłków.
Każda grupa przygotowała swoje dania według wskazówek prowadzących. Po zakończeniu pracy wszyscy mogli skosztować przygotowanych potraw.Degustacja była dla uczniów bardzo przyjemnym elementem zajęć.
Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu nowych doświadczeń i ciekawych informacji.
Uczniowie chętnie zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Wyjście  na SGGW był dla klasy 5a bardzo ciekawą i wartościową lekcją zdrowego stylu życia.



   








Komentarze