Warsztaty sadzenia roślin z okazji Dnia Ziemi w klasie 3b
Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie klasy 3b uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach sadzenia roślin, które nie tylko przybliżyły im tajniki ogrodnictwa, ale też przypomniały, jak ważne są codzienne, drobne działania na rzecz naszej planety.
Każdy uczeń miał okazję własnoręcznie posadzić roślinę.Uczniowie dowiedzieli sie jak przygotować podłoże, jak prawidłowo sadzić oraz jak pielęgnować rośliny, by mogły zdrowo rosnąć. Uczniowie ozdabiali doniczki według własnego pomysłu.
Największą wartością tego wydarzenia była jednak świadomość, że każdy z nas może mieć realny wpływ na środowisko.
Na zakończenie każde dziecko zabrało swoją roślinę do domu – jako symbol troski o naturę i przypomnienie, że Dzień Ziemi możemy obchodzić każdego dnia.









Komentarze
Prześlij komentarz