Posty

Wyświetlanie postów z październik, 2024

Składamy kwiaty na grób Marii Kann

Obraz
  Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie z małego samorządu szkolnego byli dziś razem z panią pedagog Renatą Socik przy grobie patronki szkoły Marii Kann. Złożyli kwiaty i zapalili znicze. Znicz zapłoną też na grobie Zbigniewa Filipowicza - powstańca warszawskiego, który zginął w 2 dniu powstania i jest pochowany na Ursynowie przy kościele św. Katarzyny.

Rabatka z tulipanami

Obraz
  Uczniowie klasy 6a założyli rabatkę z tulipanami na ul. Wokalnej. Dzieci posadziły cebulki kwiatów. Wiosną zobaczymy efekt ich pracy.

„Wiem, co jem – Dobre śniadanie w domu i szkole” - warsztaty

Obraz
W naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty pod hasłem „Wiem, co jem – Dobre śniadanie w domu i szkole”. Uczniowie klas drugich mieli okazję nie tylko nauczyć się, jak ważne jest zdrowe śniadanie, ale także dowiedzieć się, jak samodzielnie komponować pełnowartościowe posiłki. Podczas warsztatów dzieci poznały różne grupy produktów spożywczych, dzięki czemu zrozumiały, jak ważne jest, by na ich talerzach znalazły się różnorodne składniki. Uczniowie tworzyli także piramidę zdrowego żywienia, która pokazała im, które produkty są podstawą zdrowej diety, a które warto spożywać rzadziej. Na zakończenie warsztatów dzieci przygotowały tzw. „talerz zdrowia” – kompozycję przykładowego zdrowego śniadania, które mogą przygotować zarówno w domu, jak i w szkole. W trakcie spotkania nie zabrakło też rozmów o ruchu, który jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Prowadzący zwrócili uwagę na to, jak regularna aktywność fizyczna wspiera zdrowie oraz samopoczucie, zachęcając dzieci do codzien

Myślę - Nie marnuję!

Obraz
 Nasza szkoła nie marnuje Wspólnie z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy rozpoczęliśmy realizację projektu Szkoła Nie Marnuje w naszej szkole, w który aktywnie zaangażowana jest klasa VII D, pełniąca rolę ambasadora zmiany. Działania w ramach projektu w koordynowane są przez panią Magdaleną Sadecką-Makaruk przy wsparciu edukatorki z Urzędu m.st. Warszawy, pani Magdaleny Kopały. Celem projektu jest zaangażowanie całej społeczności szkolnej w ograniczanie marnowania żywności oraz kształtowanie szacunku do jedzenia i osób, które je produkują. Już za nami pierwsze spotkanie uczennic i uczniów z edukatorką, podczas którego analizowaliśmy, ile żywności nadającej się do spożycia trafia do koszy na odpady. Planujemy również diagnozę marnowania żywności w szkolnej stołówce, zwłaszcza drugich dań, które często pozostają na talerzach. Kolejnym krokiem będzie spotkanie "okrągłego stołu, na które chcemy zaprosić przedstawicieli dyrekcji, nauczycieli, przedstawicieli członków r

Zbiórka Pola Nadziei

Obraz
W olontariusze z budynku szkoły przy ulicy Wokalnej włączyli się do zbiorki pieniędzy w ramach akcji Pola Nadziei Fundacji Hospicjum Onkologicznego Św. Krzysztofa.     Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę na ten szczytny cel.

Kierunki geograficzne w 2d

Obraz
  Uczniowie 2d utrwalali dziś kierunki geograficzne wykorzystując do tego różne formy kodowania  

Cykl hydrologiczny w klasach czwartych

  Uczniowie klas czwartych poznali cykl hydrologiczny, czyli naturalny obieg wody w przyrodzie. Pomoce przy tym były małe roboty - ozoboty, które wędrowały niczym kropelka wody.

Projekt "Mały Książę" w klasach siódmych

Obraz
  Klasy 7a i 7b na zajęciach języka polskiego wykonały planety na wzór tych, które odwiedzał Mały Książę podczas swojej międzyplanetarnej wędrówki.  Mieszkańcy planet mieli symbolizować różne wady współczesnych ludzi. Efekty pracy uczniów przedstawiają załączone zdjęcia.

Powstańcza gra terenowa

Obraz
  W minionym tygodniu uczniowie klas 3b, 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5b i 5c wzięli udział w powstańczej grze terenowej Misja Warszawa ’44 w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Wszyscy zgromadzeni rozwiązali interaktywnych quiz na początku i końcu zajęć, dzięki czemu z radością możemy stwierdzić, że uczniowie poszerzyli swoją wiedzę, a tym samym projekt przyniósł zamierzone efekty. Dzieci wiedzą już jak nazywała się zupa, którą przygotowywano z jęczmienia, znają daty rozpoczęcia i zakończenia Powstania, a także nazwę powstańczego radia.